Menu

Galerii

Hetkel


Käesoleva näituse tööd küsivad peamiselt inimeseks olemise kohta. Carmenit huvitab lihtsus keerukuses ning keerukus lihtsuses ja nende omavaheline dialoog. Vaatenurkade paljusus kajastub maalidel kihtide ja kujundite rohkuse ning värvide küllusena.


Toimunud


Graafikaseeria "Ring", mida valmistasid joonistusrobotid septembrist 2017 jaanuarini 2018, kujutab endast radiaalselt visualiseeritud big datat. Meenutades helilaineid, võib töid lugeda robotimpressionismiks - mis muu saab olla päevavalguse põgusate hetkede püüdmine paberile, antud juhul algoritmide poolt.

tema: "Oo, tsau! Sina ka siin!"
mina: "Hei, tsau, jaa, olen siin, jaa."
tema: "Mis teed? Tulid ka seda asja vaatama?"
mina: "Jep, ega siin midagi muud ei ole, jah…”
tema: "Peetrit ka oled näinud?"
mina: "Peetrit… Ee… Vist ikka olen, jaa. Ma arvan.”
tema: "Sa ikka mäletad mind?"
mina: "...natuke vist on raskusi sellega hetkel.”
tema: "Suvel seal Peetri sünnipäeval Hiiumaal, mäletad?"
mina: "Sorry, ma olen su vist ära unustanud.”
tema: "..."
mina: "..."
tema: "No aga tsau siis!"
mina: "Tsau!"


Taavi Piibemanni näituse, mille kohta autor kirjutab saatetekstis: "Kaks fotot, mis ei näe välja nagu fotod (aga on). Üks pilt, millesse veensin fototöötlustarkvara suhtuma kui fotosse (aga valetasin). Ja mõned fotogrammid (ka krutskiga). Mõned tööd on vanemad, mõned verivärsked."

Riina Varoli näitus "Psyche tee” toob meieni Kreeka-Rooma mütoloogilised arhetüübid läbi unenäovärvliste topeltsärituste.
Moonutatud aegruumi nihked ja meeleolukad fragmendid on salvestatud viimase aasta jooksul Napolis ja mõtisklevad Lõuna-Itaalia ajalooliste, kultuuripõhiste ja tänapäevaste käitumis- ja mõttemustrite üle. Samuti migratsioonist, mugavast ebamugavustsoonist, kus avaneb elu vahetum tunnetus ja väljendus. Kaosest ja korrastatusest. Hirmust, kirest, elust, ilust, naudingutest, kadedusest, surmast, meie füüsilisest kehast ja hinge teest.


“8 tundi” on mustvalgete fotokollaažide seeria, mille aluseks olevad fotod on pildistatud 1919-1934 vabrikus Rauaniit (tulevane Eesti Kunstiakadeemia hoone). Šabloonide abil piltidele kantud tekstid on erinevate töölisliikumiste kaudu tuntuks saanud loosungid. Seeria pealkiri “8 tundi” viitab Robert Oweni poolt 1810. aastal asutatud liikumisele Inglismaal, mis võitles 40-tunnise töönädala eest.